top of page
News: News

JAUNUMI

Pasaules izstāde EXPO 2020 Dubaijā noslēdzas ar sudrabu Latvijai

31. martā Dubaijā noslēgusies pasaules izstāde EXPO 2020, paverot plašas iespējas Latvijas uzņēmumiem iepazīt Persijas līča reģiona tirgu, dibināt kontaktus ar 192 valstīm un prezentēt Latvijas produktus un inovācijas pasaules tirgū. Kopumā EXPO Latvijas uzņēmumiem noslēdzies gan ar ievērojami paplašinātu eksporta tirgus ģeogrāfiju, gan vairākiem tūkstošiem jaunu biznesa kontaktu, bet Latvijas paviljons “Soil for Innovation”, ko apmeklējuši ap 70 000 interesentu, ieguvis sudraba godalgu īres paviljonu kategorijā.

Četri Latvijas jaunuzņēmumi piedalīsies Ikgadējā investīciju sanāksmē (Annual Investment Meeting) Dubaijā. Šī sanāksme norisināsies EXPO 2020 ietvaros, noslēdzot pusgadu ilgušo pasaules izstādes programmu un paverot plašas iespējas jaunuzņēmumiem, kas piedāvā biznesa idejas ar lielu izaugsmes potenciālu.

Latvijas jaunuzņēmumi cīnīsies par investoru uzmanību EXPO investīciju sanāksmē Dubaijā
Latvian companies in Dubai Woodshow.jpg

No 15. līdz 17. martam trīs kokapstrādes uzņēmumi no Latvijas – SIA “Baibiņa”, AS “Ingrid D” un SIA “ImpExWod” – piedalīsies kokrūpniecības nozarei veltītajā EXPO 2020 izstādē “Dubai Woodshow” Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE). Latvija šajā izstādē piedalīsies pirmo reizi ar cerībām uz labiem rezultātiem, jo kokrūpniecība Tuvajos Austrumos nav attīstīta nozare, tāpēc ir liels pieprasījums pēc Eiropas un ASV uzņēmumu produkcijas.

Šodien, 1. martā, tika aizvadīta 2. Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) apvienotās komitejas sēde, kurā starp abām valstīm tika panākta vienošanās par turpmāko sadarbību tādās jomās kā investīciju piesaiste, tirdzniecība, loģistika, inovāciju un tehnoloģiju attīstība kā arī pārtikas aprite.

Padziļinās ekonomisko sadarbību ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem
Pasaules izstādē EXPO 2020 tiks aizvadīta Latvijas kultūras nedēļa

Latvijas kultūras nedēļa EXPO 2020, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) Dubaijā norisināsies no 19. līdz 28. februārim, un tās ietvaros paredzēta Latviju reprezentējošas digitālās mākslas un kino pasākumu programma.

Latvia Expo 2020 konkurss! Nelaid garām iespēju – Latvijas paviljona dāvanu fondā ir jaukas balvas tieši tev!

Latvia Expo 2020 konkurss!
Uzņēmumu aktivitātes februārī mērķētas uz jaunu sadarbību veidošanu pārtikas un dizaina jomā

Līdz pat šī gada 31. martam Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) turpina norisināties starptautiskā izstāde “EXPO 2020 Dubai”. Februārī līdztekus Latvijas kultūras dienām Dubaijā plānota arī Latvijas – AAE Apvienotās komitejas sēde, kurā piedalīsies Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un pavadošā uzņēmēju delegācija. Tāpat Latvijas uzņēmumi piedalīsies pārtikas un dizaina nozaru tirdzniecības misijās, kā arī vienā no pasaulē pieprasītākajām pārtikas izstādēm “Gulfood”.

Aicinājums Latvijas jaunuzņēmumiem piedalīties ikgadējā investīciju sanāksmē Dubaijā. Laika posmā no 2022. gada 29. marta līdz 31. martam jau vienpadsmito reizi norisināsies ikgadējā investīciju sanāksme (AIM – Annual Investment meeting) Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE). AIM šogad ir izvirzījuši 6 galvenos atbalsta virzienus, kur viens ir atbalsts jaunuzņēmumiem.

expo eventiem (1).png
Latvijas inovatīvākie pārtikas uzņēmumi iepazīstinās ar sevi Dubaijā

Pasākumā vairāki no spilgtākajiem Latvijas uzņēmumiem atklās, ko var piedāvāt inovatīvas pārtikas ražošanā, kā arī pastāstīs par savu ceļu un sasniegumiem ilgtspējas nodrošināšanā. Apmeklētāji varēs arī uzzināt jaunākās tendences kafijas dzērienu ražošanā un dzirdēt pieredzes stāstu par bezatkritumu ražošanu.

Janvāra nogalē Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), Dubaijā tika aizvadīta izstāde Arab Health, kā arī biomedicīnas un veselības aprūpes nozaru tirdzniecības misija EXPO 2020. Latviju ar labiem rezultātiem izstādē un tirdzniecības misijā pārstāvēja 13 uzņēmumi.

Vairāki biomedicīnas un veselības aprūpes nozares uzņēmumi uzsākuši sadarbību ar Līča reģiona valstīm
Medicīnas nozares uzņēmumi piedalīsies izstādē Arab Health un tirdzniecības misijā EXPO

No 24. līdz 27. janvārim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notiks starptautiskā medicīnas nozares izstāde Arab Health 2022, savukārt no 24. janvāra līdz 1. februārim pasaules izstādē EXPO 2020 norisināsies arī biomedicīnas nozares tirdzniecības misija. Uz Dubaiju dosies 15 uzņēmumi no Latvijas, kas darbojas tādās jomās kā farmācija, medicīnisko preču, medicīnas iekārtu un aprīkojuma ražošana un IT produkti medicīnas nozarei.

Latvijas tūrisma nozares profesionāļi, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Latvijas nacionālo lidsabiedrību “airBaltic”, uzsākuši gadu ar veiksmīgu B2B pasākumu ciklu. Latvijas paviljons pievērsis apmeklētāju un mediju uzmanību ar dažādām nozares pārstāvju prezentācijām un aktivitātēm. 

Ar plašu interesi aizvadīts Latvijas tūrismam veltīts pasākumu cikls
expo eventiem (1).png

Noslēdzoties Arab Health 2022 izstādei, aicinām biomedicīnas nozares uzņēmējus pievienoties neformālam, taču informatīvam pasākumam. Tajā Latvijas biomedicīnas spožie prāti stāstīs par piedāvājumu nozarē, savukārt pēc prezentācijām būs iespēja veidot jaunus kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem, baudot uzkodas un dzērienus.

Pēc aizvadītajām izstādēm un sarunām ar potenciālajiem sadarbības partneriem Latvijas uzņēmumi atklāj, ka Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) un Tuvo Austrumu tirgū īpaši novērtēti tiek Latvijas produkcijas augstie kvalitātes standarti un ilgtspējīgais iepakojums, kā arī eko produkcija.

Latvijas pārtikas nozare Tuvo Austrumu tirgū
Latvijas bioloģiskās, dabīgās pārtikas un dzērienu ražotāji piedalīsies EXPO izstādē Organic

No 6. līdz 8. decembrim Latvijas ražotāji nacionālajā stendā starptautiskajā izstādē Organic & Natural pasauli iepazīstinās ar pašmāju bioloģisko, dabīgo pārtiku un dzērieniem. Uzreiz pēc izstādes uzņēmumiem paredzēts piedalīties EXPO 2020 pārtikas nozares tirdzniecības misijā Dubaijā.

27. novembrī pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) tika aizvadīta Latvijas Nacionālā diena. Diena iesākās ar svinīgo atklāšanu, bet tās turpinājumā notika Latvijas un AAE biznesa forums, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, Valsts prezidenta Egila Levita oficiālā pieņemšana kā arī īpaša kultūras programma.

Latvian National Day Expo 2020 Opening.png
Latvia's National Day Expo 2020.png

27. novembrī pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notiks Latvijas Nacionālā diena. Tās programmā – Valsts prezidenta Egila Levita oficiālā pieņemšana, Biznesa forums ar Latvijas uzņēmēju piedalīšanos, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem un īpaša kultūras programma. Latvijas oficiālajā delegācijā piedalīsies arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un kultūras ministrs Nauris Puntulis.

27. novembrī notiks lielākais un aizraujošākais pasākums, ar kuru Latvija pievērsīs izstādes EXPO 2020 apmeklētāju uzmanību – Latvijas nacionālā diena. Ja šajā laikā esi Dubaijā, noteikti steidzies izbaudīt Latvijas garšas, mūzikas skaņas vai gaismas šovu.

Latvijas nacionālā diena Expo 2020.png
Design trade mission Latvia EXPO 2020.png

No 24. līdz 29. novembrim 10 uzņēmumi no Latvijas piedalīsies EXPO 2020 dizaina nozares tirdzniecības misijā Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE). Uzņēmumiem būs iespēja īstenot indviduālo biznesa programmu un tikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, apmeklēt citu dalībvalstu stendus, piedalīties Biznesa forumā un iesaistīties Latvijas nacionālās dienas norisēs 27. novembrī.

Latvijas paviljonu līdz šim apmeklējuši jau vairāk nekā septiņi tūkstoši apmeklētāju un to skaits ar katru dienu aug. Tagad ikvienam interesentam ir iespēja doties ekskursijā arī virtuāli un uzzināt par Latviju vairāk, ielādējot savā telefonā lietotni “EXPLORE LATVIA EXPO 2020”. Gan virtuālā ekskursija, gan spēle pieejama angļu un arābu valodās.

EXPLORE LATVIA EXPO2020 App.png
Food-fair-latvia.png

11 Latvijas uzņēmumi piedalīsies divās pārtikas izstādēs un tirdzniecības misijā EXPO. Īpaša uzmanība starptautiskajās pārtikas izstādēs tiks pievērsta tādiem produktiem kā gourmet segments, free from pārtika, etniskie produkti, saldumi, konditoreja, saldējums, bioloģiskā pārtika un dzērieni u. c. Savukārt pēc izstāžu noslēguma lielākā daļa uzņēmumu turpinās dalību pārtikas nozares tirdzniecības misijā.

21. oktobrī Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, noslēdzās starptautiskā informācijas tehnoloģiju un inovāciju izstāde “GITEX Technology Week”, kurā piedalījās 13 uzņēmumi no Latvijas. Mūsējo vēlme būt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) līderiem starptautiskā mērogā nebūt nav pārspīlēta: 2020. gadā IKT nozares eksporta vērtība bija 849 miljoni eiro jeb 19,4% no kopējā Latvijas pakalpojumu eksporta.

GITEX Tehnoloģiju nedēļa Latvija
Latvija startē Būvniecības nozares tirdzniecības misijā Dubaijā

No 31. oktobra līdz 6. novembrim astoņi būvniecības uzņēmumi no Latvijas piedalīsies pirmajā Būvniecības nozares tirdzniecības misijā izstādes “EXPO 2020 Dubai” laikā. Tirdzniecības misijas mērķis ir piesaistīt jaunu sadarbības partneru uzmanību un attīstīt dažādas sadarbības iespējas gan Tuvo Austrumu, gan pasaules mērogā, izmantojot globālo platformu, ko piedāvā EXPO.

Starptautiskās izstādes EXPO 2020 Dubai ietvaros tiek organizēta dizaina, aksesuāru, modes, interjera un mākslas objektu tirdzniecības misija, kas norisināsies no 2022.gada 18.-24. februārim. Ar mūsu valsts tehnoloģiskās izcilības un kultūras daudzveidības demonstrējumiem labākie Latvijas modes un dizaina ražotāji pavērs durvis uz Tuvo Austrumu pasauli.

Tirdzniecības misija dizaina ražotājiem.png
expo eventiem (3).png

No 17. līdz 30. oktobrim virkne Latvijas zinātnieku un nozares pārstāvju piedalās Kosmosa nozares tirdzniecības misijā izstādes “EXPO 2020 Dubai” laikā. Kosmosa tirdzniecības misija notiek paralēli Starptautiskajam astronautikas kongresam “International Astronautical Congress”. Pasākums vienuviet pulcēs vairāk nekā 6000 kosmosa nozares pārstāvju no visas pasaules, iepazīstinot dalībniekus ar jaunāko informāciju par attīstību kosmosa akadēmiskajā vidē un rūpniecībā, kā arī sniegs jaunas sadarbības iespējas, kontaktus un potenciālās partnerības.

Rezervē telpu Latvijas paviljonā. Starptautiskā izstāde EXPO 2020 jau ir sevi pierādījusi kā veiksmīgu un uz sadarbību vērstu pasākumu. Ja esi starp uzņēmējiem, kuri ņem dalību Expo 2020, tad izmanto iespēju un organizē biznesa tikšanās Latvijas paviljonā. Izvēlies datumu, laiku un esi gatavs jaunām iespējām!

Rezervē telpu Latvijas paviljonā
GITEX Technology Week coming soon

No 17. līdz 21. oktobrim 13 Latvijas uzņēmumi piedalīsies starptautiskajā informācijas tehnoloģiju un inovāciju izstādē "GITEX Technology Week". Latvijas uzņēmumi demonstrēs dažādām nozarēm piemērotus IKT risinājumus, kas palīdz digitalizēt procesus un celt uzņēmumu konkurētspēju.

No 12. līdz 15. septembrim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notika būvniecības nozares izstāde THE BIG 5. Latvijas būvniekiem atgriežoties, iegūto potenciālo sadarbības partneru kontaktu skaits dažādiem uzņēmumiem svārstās diapazonā no 20 līdz 50, savukārt dažiem jau noslēgti sadarbības līgumi.

The Big 5 Latvia
Expo 2020 App B2B_1.jpg

Aicinām pievienoties EXPO 2020 Dubai izstādei attālināti, izmantojot oficiālo EXPO 2020 B2B mobilo lietotni. Tā sniedz iespēju ne vien sekot līdzi EXPO 2020 pasākumiem attālināti, bet arī tīkloties un uzrunāt potenciālos sadarbības partnerus no visām dalībvalstīm tiešsaistē, kā arī plānot savu vizīti EXPO 2020 atbilstoši interesēm.

GITEX 2021 Tehnoloģiju nedēļa norisināsies jau pavisam drīz, tāpēc esam izstrādājuši ieceļošanas ceļvedi, lai parūpētos par tavu drošību un komfortu visa pasākuma laikā. Materiāls iekļauj būtiskāko informāciju par ieceļošanu Dubaijā, dalību pasākumā un vietējiem testēšanas centriem.

Gitex-iecelosanas-celvedis.png
Latvian Pavilion Opening.JPG

1. oktobrī Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), tiks atklāta pasaules izstāde EXPO 2020, kuras ietvaros līdz 2022. gada 31. martam trīs tematiskos kvartālos – Ilgtspējība, Mobilitāte un Iespējas – 192 valstis dalīsies jaunākajās biznesa un investīciju iespējās.Latvija savā nacionālajā paviljonā, kas atradīsies EXPO Iespēju kvartālā, īstenos 13 tirdzniecības misijas un virkni citu pasākumu.

Atzīmējot GITEX 2021 Tehnoloģiju nedēļas noslēgumu, aicinām visus IKT un citus ieinteresētos uzņēmējus uz neformālu tikšanos jeb tīklošanos, kuru laikā būs iespēja dalīties pieredzē, atrast domu biedrus un potenciālos sadarbības partnerus. Tīklošanās norisināsies Latvijas paviljonā 21. oktobrī, pulcējot uzņēmējus no Austrālijas, Igaunijas, Čehijas, Serbijas un Ungārijas. Interesentiem jāpiesaka sava dalība līdz 10.oktobrim.

thumbnail_2_Speed datoing vizuālis _ EXPO ICT 940x7262.jpg
The Big 5 Latvia

No 12. līdz 15. septembrim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notiks būvniecības nozares izstāde THE BIG 5. Latviju tajā pārstāvēs astoņi uzņēmumi, piedāvājot plaša spektra būvniecības materiālus no pamata konstrukcijām līdz interjera elementiem.

Starptautiskās izstādes EXPO 2020 Dubai ietvaros tiek organizēta pārtikas tirdzniecības misija, kas norisināsies laikā no 2022.gada 17. - 24. februārim. Šīs tirdzniecības misijas laikā tiks apmeklēta starptautiskā pārtikas izstāde "Gulfood", kā arī būs iespēja prezentēt savus produktus Latvijas Expo paviljonā.

Latvijas pārtikas tirdzniecības misija EXPO 2020
Latvia Expo 2020 vakances

Atjauninājums: esam noslēguši pieteikšanos vakancēm.

EXPO 2020 Dubai tuvojas straujiem soļiem, tāpēc esam izsludinājuši astoņas vakances uz klientu apkalpošanas speciālista amatiem ar darba vietu Dubaijā. Ja tev sagādā prieku darbs ar klientiem un esi gatavs kļūt par daļu no atbalsta komandas uzņēmējiem, priecāsimies tevi redzēt LIAA/EXPO komandā!

Sākusies Latvijas paviljona izbūve dalībai Pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE). Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) būs vajadzīgi 8 darbinieki, kuri uzņems viesus un apmeklētājus Latvijas paviljonā visu EXPO laiku no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 30. martam.

DSCF3978_edited.jpg
Uzsākta biļešu tirdzniecība EXPO 2020 Dubai

Tiek uzsākta EXPO 2020 biļešu tirdzniecība, paverot iespaidīgu inovāciju un izklaides pasauli ikvienam apmeklētājam, kas ilgs 182 vizuāli pārsteidzošu un emocionāli iedvesmojošu dienu garumā no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. martam.

Pēc trim mēnešiem Apvienotajos Arābu Emirātos sāksies “Expo 2020”. Uzņēmumiem, kurus interesē šis reģions, Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā Hanana Al Alīli iesaka aktīvi komunicēt ar interesējošajiem partneriem.

Trīs mēneši laika līdz EXPO 2020
Latvija Arab Health 2021

Jūnija beigās seši Latvijas biomedicīnas nozares dalībnieki piedalījās izstādē "Arab Health 2021", kura norisinājās Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) Dubaijā. Šī izstāde savā ziņā ievadīja vienu no šī gada lielākajiem globālajiem notikumiem EXPO 2020. Oficiāli izstāde tiks atklāta 1. oktobrī un turpināsies līdz 31. martam, bet jau šobrīd notiek vairāki pasākumi, kuros uzņēmēji var prezentēt sevi plašai auditorijai.

Aktrise Sāra Džesika Pārkere savā Instagram kontā ir publicējusi ierakstu, kurā pauž sajūsmu par uzņēmuma “Pērnes L” ražotajām kartupeļu plāksnītēm. “Pērnes L” piedalīsies arī starptautiskajā izstādē EXPO 2020, kur prezentēs gan šobrīd īpašu popularitāti guvušās kartupeļu plāksnītes, gan arī citu produkciju.

Sāra Džesika Pārkere iemīļojusi Latvijas čipsus
Eksporta mērķis - 30% izaugsme gadā

2021. gada sākumā Latvija eksportēja preces uz 179 valstīm, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes dati. Kopumā šī gada pirmajos četros mēnešos eksports ir pieaudzis par 14% jeb 590 miljoniem eiro iepretim šādam periodam pērn. Apmēram piektā daļa no visām precēm eksportētas uz valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības un NVS. Tieši uz šo tālāko tirgu paplašināšanu lielā mērā būs vērsta Latvijas dalība Pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā

Šodien tika aizvadīta pirmā diena izstādē Arab Health 2021, kur Latvijas biomedicīnas nozari pārstāv seši uzņēmumi: “DoctoWell”, “Biosan”, “Longenesis”, “Ferterex”, “Nordeplast” un “PharmIdea”. Šī izstāde ir viens no pirmajiem starptautiskajiem pasākumiem pēc pandēmijas, kuros piedalās Latvijas uzņēmumi. Katrs no uzņēmumu pārstāvjiem ir priecīgs par šo iespēju – starptautiski prezentēt sevi AAE tirgū un attīstīt jaunas sadarbības iespējas.

Latvija izstādē Arab Health 2021
Latvijas biomedicīna Arab Health

Lai gan oficiāli izstāde ”EXPO 2020” Dubaijā tiks atklāta tikai 1. oktobrī, pirmās aktivitātes jau ir sākušās un laika periodā no 21. līdz 24. jūnijam seši Latvijas biomedicīnas nozarē strādājošie uzņēmumi klātienē piedalīsies izstādē “Arab Health 2021”.

Starptautiskā izstāde “EXPO 2020” nozīmē, iespējams, lielāko pasākumu klātienē pēc pandēmijas beigām, kurā parādīt ikvienam interesentam savu piedāvājumu. Taču tas nav viss – tā ir arī lieliska iespēja iepazīstināt potenciālos partnerus ar saviem produktiem un pakalpojumiem digitāli.

Piedalies digitāli Latvijas paviljonā
Latvijas Valsts prezidenta vizīte EXPO 2020

Aicinām Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Valsts prezidenta Egila Levita oficiālajā vizītē Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), kas norisināsies starptautiskās izstādes Expo 2020 Dubai laikā 2021. gada 24.–28. novembrī.

Starptautiskās izstādes EXPO 2020 Dubai ietvaros tiek organizēta būvniecības nozares tirdzniecības misija, kas norisināsies no 31. oktobra līdz 6. novembrim. Dalībniekiem tiks organizēti uzņēmumu apmeklējumi un tikšanās ar potenciāliem sadarbības partneriem kopā ar konsultantu, kas ņems vērā individuālās vēlmes un vajadzības šajā tirgū.

Būvniecības tirdzniecības misija Latvia EXPO 2020
Latvijas paviljona EXPO biznesa stāvs

Dalība Latvijas paviljona biznesa stāvā sniegs iespēju ne vien prezentēt produktus un pakalpojumus neskaitāmajiem paviljona apmeklētājiem, bet arī būs vieta, kur noritēs B2B tikšanās un tādi pasākumi kā tirdzniecības misijas (un, protams, citi!).

Pēc pieciem mēnešiem Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), tiks atklāta izstāde EXPO 2020. Dalībai šajā grandiozajā starptautiskajā notikumā šobrīd pieteikušies jau 90 Latvijas uzņēmumi, kas pārstāv visdažādākās nozares – farmāciju, kokapstrādi, medicīnu, tehnoloģiju inovācijas, programmatūru izstrādi u.c. Turklāt iespēja to apmeklēt neklātienē ar digitālo rīku starpniecību būs ikvienam interesentam.

EXPO2020 Dubaijā VirtualExpo.world
Tirdzniecības misija IKT nozarei EXPO 2020 Dubaija

Starptautiskās izstādes "EXPO 2020" laikā tiks organizēta tirdzniecības misija IKT nozares uzņēmumiem, kas norisināsies 2021. gada 21.-28. oktobrī. Tirdzniecības misijas laikā piedāvāsim izstādes "GITEX Technology Week" un tīklošanās pasākuma “Thematic collaboration initiative - Technological Thursdays” apmeklējumu, kā arī dalību Latvijas biznesa IKT forumā u.c.

​1. oktobrī Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) tiks atklāta Pasaules izstāde "EXPO 2020", kurā piedalīsies vismaz 192 valstis un tiek gaidīti vairāk nekā 25 miljoni viesu. Tur patiešām būs visi – arī Latvija. Tuvo Austrumu uzņēmēju kartē Latvija kā potenciāls biznesa partneris ir parādījusies nesen – pirms 5–6 gadiem. Dubaijā mēdz teikt – ja tev ir ideja, kas šķiet neiespējama, te ir īstā vieta pierādīt, ka tā ir reāla! Iespēja sevi parādīt "Expo" ir patiešām iespēja, kas jāizmanto, un ne tikai labu attiecību vārdā. 

Inga Ulmane EXPO 2020
Latvijas-Tuvo Austrumu kontaktbirža

Gatavojoties izstādei EXPO 2020, Latvija jau laikus strādā, lai sadarbība starp mūsu valsti un Tuvajiem Austrumiem būtu arvien veiksmīgāka. Tāpēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) šī gada 20. maijā rīko tiešsaistes kontaktbiržu, lai palīdzētu atrast ārvalstu partnerus uzņēmējiem, kas nodarbojas ar interjera dizainu, apdari, kā arī piedāvā augstas kvalitātes materiālus.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns no 1. līdz 6. maijam viesojas Dubaijā (Apvienotie Arābu Emirāti), lai piedalītos EXPO 2020 Dubaijas sestajā un pēdējā Starptautisko dalībnieku sanāksmē.

IMG_6770.jpg
Arab Health 2020 EXPO Latvija

Izstādē „Arab Health” Latviju pārstāvēs spēcīgākie un inovatīvākie medicīnas un veselības nozares uzņēmumi. Tā ir iespēja jebkuram izstādes apmeklētājam uzzināt jaunākos risinājumus un aktualitātes, ko piedāvā Latvija medicīnas aprīkojuma un iekārtu nozarē, zāļu un pārtikas piedevu nozarē, IT sistēmu un risinājumu izstrādātāju nozarē u.c.

LIAA 24.-29. novembrī rīko dizaina, mēbeļu un mājsaimniecības preču ražotāju tirdzniecības misiju uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem izstādes EXPO 2020 Dubai laikā, kurā aicina dibināt kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī izmantot EXPO kā globālu platformu, kur tīklot un attīstīt dažādas sadarbības iespējas ar Tuvo Austrumu valstīm.

EXPO 20202 | Dizaina misija
Ekspo 2020 Global Water Award

Apvienotie Arābu Emirāti aicina inovatīvus uzņēmumus, pētniecības iestādes, inovatorus, kā arī jauniešus piedalīties konkursā “Mohammed bin Rashid Al Maktoum Global Water Award”, kas meklē risinājumus ūdens trūkuma problēmām.

Šonedēļ no Rīgas ostas uz Dubaiju Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) tika nosūtīts konteiners ar nepieciešamo aprīkojumu Latvijas paviljona izbūvei izstādē EXPO 2020, bet tuvāko nedēļu laikā tiks uzsākti Latvijas paviljona montāžas darbi. Latvijas EXPO 2020 paviljona stāsts tiks balstīts uz trīs Latvijas vērtībām

Ekspo 2020 Latvija paviljons interjers
Anchor 1
Expo2020 Dubai Yummex.png

Laiks, kad visu uzmanības centrā ir starptautiskā izstāde EXPO 2020, solās būt darbīgs gandrīz visu nozaru uzņēmējiem. Savus izcilākos ražojumus uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem vedīs arī Latvijas pārtikas ražotāji, lai ar tiem iepazīstinātu vairākās izstādēs. Pievienojies!

Pievienojies kosmosa nozares tirdzniecības misijai EXPO 2020 laikā!

Starptautiskās izstādes Expo 2020 Dubai ietvaros tiks organizētas 10 tematiskās nedēļas. Viena no tādām būs veltīta kosmosa tehnoloģijām – “Space Week 2021”. Tā norisināsies no 2021. gada 17.–21. oktobrim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, lai meklētu sadarbības risinājumus dažādiem aktuālākajiem tehnoloģiskajiem izaicinājumiem.

Expo2020 Dubai Space industry_trade mission.png
LIAA.GOV.LV aktualitātes.png

Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) turpinās sagatavošanās darbi izstādei EXPO 2020, kuru Dubaijā atklās 1. oktobrī. Izstādi plānots aizvadīt klātienē, tādēļ ļoti būtiska loma tiek pievērsta Covid 19 drošības pasākumiem, kuru īstenošanai izstādes dalībvalstīm ir iespēja piedāvāt savus inovatīvos risinājumus. Šo iespēju 7. aprīlī izmantoja Latvijas uzņēmums “SAF Tehnika”, prezentējot gaisa kvalitātes mērītāju “Aranet4”, kurš jau šobrīd ir pieprasīts vairākās pasaules valstīs.

Anchor 2

GITEX ir plānota kā viena no pirmajām izstādēm, kas notiks Expo 2020 Dubai ietvaros.  Vienuviet pulcēsies vairāk nekā 4500 pasaules līmeņa uzņēmumi, tehnoloģiju nozares līderi, IT un jaunuzņēmumi (start-up), lai prezentētu savus jaunākos risinājumus, idejas un inovācijas, kas strauji attīsta mūsdienu pasauli.

Expo2020_GITEX_Event.png
EXPO_SOIL_1.jpg

Šodien, 11. martā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noslēdza līgumu par Latvijas nacionālā paviljona koncepcijas izstrādi un realizāciju izstādei EXPO 2020 Dubaijā. Izstādi plānots atklāt šā gada 1. oktobrī, un tā norisināsies līdz 2022. gada 31. martam. Par labāko piedāvājumu tika atzīts triju uzņēmumu apvienības projekts ar nosaukumu SOIL. Koncepcija paredz četrās dimensijās realizētu risinājumu, kura centrālais elements būs kūdra kā unikāls materiāls, kurš spēj savienot Latvijas vēsturi ar mūsdienām un nākotnes sasniegumiem.

Parakstīts Latvijas dalības EXPO 2020 paviljona īres līgums, kuru no Apvienoto Arābu Emirātu puses parakstīja Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaidu Alī Almadhanī (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani) un no Latvijas puses - Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Latvijas Republikas oficiālais pilnvarotais pārstāvis izstādē EXPO 2020 Dubai Raimonds Aleksejenko.

Expo 2020_Latvia_ligums.jpg
bottom of page