top of page

Latviešu uzņēmēji piedalīsies lielākajā Tuvo Austrumu būvniecības nozares izstādē THE BIG 5

No 12. līdz 15. septembrim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notiks būvniecības nozares izstāde THE BIG 5. Latviju tajā pārstāvēs astoņi uzņēmumi, piedāvājot plaša spektra būvniecības materiālus no pamata konstrukcijām līdz interjera elementiem. Šī izstāde, tāpat kā jūnijā aizvadītā biomedicīnas nozarei veltītā izstāde “Arab Health 2021”, ievadīs lielāko notikumu biznesa pasaulē kopš pandēmijas sākuma – pasaules izstādi EXPO 2020, kas Dubaijā tiks atklāta 1. oktobrī.

THE BIG 5 ir lielākā un ietekmīgākā būvniecības nozares izstāde Tuvo Austrumu reģionā, kas norisinās jau kopš 1982. gada, ik gadu pulcējot ap 3000 dalībnieku un aptuveni 60 000 nozares profesionāļu. Latvija izstādē līdz šim pārstāvēta arī 2016. un 2017. gadā. Šogad 84 kvadrātmetrus lielajā stendā Latviju pārstāvēs astoņi uzņēmumi: “Controlit Factory”, “AM Energy”, “WWL HOUSES”, “Tetralia”, “Groglass”, “TENAX PANEL”, “Wood ART.LV” un “Silk Plaster Group”.


“Lai gan pārliecinošs vairākums dalībnieku šajā izstādē ir no Persijas līča reģiona valstīm, te ir pārstāvētas arī daudzas Eiropas un Āzijas valstis. Tā ir lielākā izstāde reģionā ar ļoti lielu potenciālo klientu skaitu, turklāt fokusam nav jābūt obligāti vērstam uz AAE tirgu – tas kopumā ir maksātspējīgs reģions un arī paver durvis uz tādām valstīm kā Indija, Saūda Arābija, Katara, Kuveita, Omāna un Bahreina. Turklāt šis tirgus ir ļoti atvērts inovācijām, kuras plaši tiek pielietotas arī būvniecības nozarē. Latvijai ir labas iestrādes gan inovatīvu būvmateriālu, gan celtniecības tehnoloģiju attīstībā, tādēļ mums ir, ko piedāvāt,” stāsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Kaspars Abiks.

Mēbeļu, kāpņu, logu, durvju un citu interjera elementu ražotājs “Wood ART.LV” ir īstenojis vairākus intereja dizaina projektus Katarā. Tā kā platība izstādē THE BIG 5 būs ierobežota, uz Dubaiju viņi vedīs īpaši izgatavotu stendu, kurā vienkopus redzami dažādi materiāli un risinājumi – koks, āda, metāls.


“Mēs jau apmēram esam “uzķēruši” Tuvo Austrumu tirgus gaidas. Tur cieņā ir pavisam citādi interjeri nekā Latvijā, Skandināvijā vai Eiropā vispār – vērienīgi, iespaidīgi, bagāti ar košām krāsām un zeltījumu. Ceram, ka šī izstāde mums dos iespēju paplašināt savu darbību šajā reģionā un varbūt skatīties arī tālāk Indijas virzienā. Lielās starptautiskās izstādes un sevišķi EXPO ir svarīga iespēja katram uzņēmējam. Šis būs īpaši interesants notikums – līdz šim esam strādājuši Tuvajos Austrumos sadarbībā ar Eiropas starpnieku, bet Dubaijā ar potenciālajiem klientiem runāsim nepastarpināti,” norāda “Wood ART.LV” valdes loceklis Vilnis Brakovskis.

Pieredzi darbā Tuvo Austrumu tirgū guvis arī uzņēmums “Controlit Factory”, kas īpaši lepojas ar Latvijā patentētu inovatīvu tehnoloģiju jumtu pārbaudei – materiālu, ko ieklājot jumta izbūves vai renovācijas laikā, iespējams fiksēt pat vissīkākos caurumus jumta segumā.

“Tuvo Austrumu tirgu sākām apgūt uzreiz pēc Covid-19 pandēmijas sākšanās, tāpēc mūsu pieredze vēl nav liela, taču ir jau divi partneri šajā tirgū. Redzam, ka reģionā netrūkst intereses par mūsu tehhnoloģiju, tāpēc šo izstādi uzskatām par vērtīgu platformu, kur satikt potenciālos klientus un sadarbības partnerus, labāk iepazīt tirgu un varbūt arī gūt labu atspērienu tirdzniecības misijas turpināšanai EXPO ietvaros. Jārēķinās, ka ārpus Eiropas par Latviju nav zināms sevišķi daudz, tāpēc mēs sevi pozicionējam kā Eiropas uzņēmumu, taču vienlaikus tiek ļoti augstu vērtēta kvalitāte, ko spēj nodrošināt tieši Latvijas ražotāji. Ceram, ka to pamanīs arī THE BIG 5 apmeklētāji,” stāsta “Controlit Factory” valdes loceklis Ēriks Stankevičs.

Augusta pēdējā nedēļā Latvijas stenda ekspozīcijas materiāli sāks garo ceļu uz Dubaiju, lai jau 12. septembrī piesaistītu vairāku desmitu tūkstošu lielās profesionāļu auditorijas uzmanību.


Vairāk par izstādi THE BIG 5: https://www.thebig5.ae/


Pasaules izstāde EXPO 2020 notiks no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. martam.

Comments


bottom of page