top of page

EXPO gaidāma Latvijas Nacionālā diena

27. novembrī pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notiks Latvijas Nacionālā diena. Tās programmā – Valsts prezidenta Egila Levita oficiālā pieņemšana, Biznesa forums ar Latvijas uzņēmēju piedalīšanos, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem un īpaša kultūras programma. Latvijas oficiālajā delegācijā piedalīsies arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Latvijas Nacionālo dienu ar svinīgajām uzrunām, abu valstu karogu pacelšanu un himnu atskaņošanu atklās Valsts prezidents Egils Levits. Nacionālā diena vainagos vairākas dienas ilgušo oficiālo vizīti, kuras laikā Latvijas uzņēmējiem bija iespēja gan apmeklēt EXPO teritoriju un viesoties Latvijas paviljonā, gan tikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, turpinot tematisko izstāžu un tirdzniecības misiju laikā iesāktās sarunas. Latvijas dienas norisēs valsts amatpersonas pavadīs arī 36 uzņēmumu delegācija.


“Latvijas Nacionālajā dienā būsim pasaules biznesa uzmanība centrā. Investīcijas, jauni sadarbības partneri un eksporta tirgi, inovatīvie un digitālie risinājumi – tās ir iespējas mūsu uzņēmējiem, zinātniekiem un dažādu nozaru pārstāvjiem realizēt savas ieceres, demonstrēt savu konkurētspēju un uzrunāt auditoriju, kura ikdienā ir teju nesasniedzama. Latvijas paviljons jau kalpo kā vērtīga platforma, kurā uzņēmēji var tikties ar potenciāliem sadarbības partneriem, un šeit jau ir parakstīti vairāki sadarbības līgumi. Un es ticu, ka uzņēmējiem dalība EXPO 2020 nesīs vērtīgus sadarbības kontaktus, kas rezultēsies ar pievienoto vērtību mūsu valsts ekonomikai,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Latvijas Nacionālās dienas galvenais notikums būs AAE–Latvijas biznesa forums, ko rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar AAE Ekonomikas ministriju. Bet vakarā Latvijas Republikas oficiālās pieņemšanas ietvaros izskanēs Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncerts un notiks Latvijas pavāru performance, piedāvājot uzkodas pēc Latvijā radītām receptēm no Latvijā audzētiem un ražotiem produktiem.


“Lielākā daļa valstu oficiālajās nacionālajās dienās vairāk koncentrējas uz iepazīstināšanu ar savu kultūru, bet mūsu galvenais fokuss ir bizness, tāpēc arī Latvijas nacionālajā dienā tieši Biznesa forums būs galvenais akcents. Viens no svarīgākajiem notikumiem būs Sadarbības memoranda parakstīšana starp LIAA un AAE Starptautisko investoru padomi. Memorands paredz savstarpējo investīciju piesaistes veicināšanu un abpusēju izpratnes veidošanu par investīciju vidi AAE un Latvijā. LIAA direktors Kaspars Rožkalns prezentēs biznesa vides ilgtspēju, infrastruktūru un jaunuzņēmumu ekosistēmu Latvijā, bet paneļdiskusija The digital transformation into new normal ar EXPO ģenerālsekretāra Raimonda Lapiņa un Latvijas un AAE uzņēmēju piedalīšanos būs veltīta tam, kā ilgtspēju un digitālo transformāciju pasniegt caur dažādām industrijām. Biznesa forumā Latviju pārstāvēs tādi uzņēmumi kā “Primex”, “Air Baltic”, “Squalio Group” un citi,” stāsta Inga Ulmane, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Apvienotajos Arābu Emirātos.

Kopš EXPO atklāšanas pagājuši gandrīz divi mēneši, un šis laiks Latvijas uzņēmējiem Dubaijā ir bijis ļoti veiksmīgs: nodibināti vērtīgi kontakti, Latvijas paviljona apmeklētāju skaits turpina pieaugt un jau pārsniedzis 15 tūkstošus. Tāpat saņemti vērtīgi pieprasījumi no potenciālajiem iepircējiem gan pēc izstādēs piedāvātajiem, gan virtuālajā stendā prezentētajiem Latvijas produktiem.


“Mums ir bijušas ļoti veiksmīgas tirdzniecības misijas, uzņēmēji ir gandarīti par izjusto interesi no potenciālo partneru un klientu puses, turpina sarunas ar AAE un citām valstīm, un daļai uzņēmēju, kas piedalās Valsts prezidenta oficiālajā vizītē, šis ir jau atkārtots brauciens uz Dubaiju. Patiešām ceram, ka Biznesa forums 27. novembrī būs papildu tīklošanās un pieredzes gūšanas iespēja, kas ļaus izskanēt Latvijas vārdam, nostiprinās līdz šim paveikto un radīs jaunas, tālejošas sadarbības iespējas,” pauž Inga Ulmane.

Biznesa foruma tiešraidi varēs vērot LIAA un Latvia Expo2020 Facebook lapās: https://www.facebook.com/events/483175309736080.

Comments


bottom of page