top of page

Latvija startē Būvniecības nozares tirdzniecības misijā Dubaijā

No 31. oktobra līdz 6. novembrim astoņi būvniecības uzņēmumi no Latvijas piedalīsies pirmajā Būvniecības nozares tirdzniecības misijā izstādes “EXPO 2020 Dubai” laikā Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE). Tirdzniecības misijas mērķis ir piesaistīt jaunu sadarbības partneru uzmanību un attīstīt dažādas sadarbības iespējas gan Tuvo Austrumu, gan pasaules mērogā, izmantojot globālo platformu, ko piedāvā EXPO. Savukārt 1. novembrī Latvijas uzņēmējiem būs iespēja apmeklēt EXPO Biznesa forumu, kas piedāvā vairākus tīklošanās pasākumus.

Būvniecības nozares tirdzniecības misijā piedalīsies astoņi Latvijas būvmateriālu ražotāji un būvniecības pakalpojumu sniedzēji – gan pieredzējuši uzņēmumi, gan tie, kas vēl meklē savu ceļu globālajā tirgū: koka mēbeļu un sienu apdares ražotājs “AW Latvia”, digitālo risinājumu attīstītājs būvniecības nozarei “Artehus”, apdares materiālu ražotājs “Silk Plaster Group”, inovatīvu hidroizolācijas pārbaudes risinājumu izstrādātājs “Controlit Factory”, industriālo betona grīdu ieklāšanas uzņēmums “Primekss”, 3D būvju modelēšanas, 3D skenēšanas un konsultāciju uzņēmums “ITED”, mēbeļu, kāpņu, logu, durvju un citu interjera elementu ražotājs “Wood ART.lv” un parketa ražotājs “Riga Parket”.


“Daļa šo uzņēmumu jau ir guvuši pieredzi ar atsevišķiem projektiem Tuvo Austrumu tirgū, bet lielākoties šī Latvijas būvniecības nozarei ir vēl neapgūta teritorija. Mūsu mērķis šajā tirdzniecības misijā ir atrast potenciālus sadarbības partnerus, paplašināt biznesa iespējas un iepazīt Tuvo Austrumu biznesa vidi un mentalitāti, tāpēc šī varētu būt ļoti interesanta pieredze,” stāsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Kaspars Abiks.

Viņš piebilst – galvenā atšķirība starp Tuvajiem Austrumiem un Latvijas būvniecības nozares primāro eksporta tirgu – Skandināviju – ir tāda, ka Skandināvijā un vispār Eiropā viss tiek darīts ļoti prātīgi, pamazām, savlaicīgi plānojot, bet Persijas līča reģions ir ļoti dinamiska vide. “To arī novērojam tagad, veidojot programmu un caur mūsu sadarbības partneriem meklējot potenciālos biznesa partnerus Latvijas uzņēmumiem. Te vairāk ir spēkā princips “pēdējā brīdī un plūstoši”, kas ne vienmēr ir slikti, jo ļauj ātri un operatīvi paveikt to, kas Eiropā nāktu visai smagnēji,” saka Kaspars Abiks.


Vairāki uzņēmumi, kas piedalīsies tirdzniecības misijā, jau guvuši pieredzi ar Dubaijas auditoriju būvniecības izstādē THE BIG 5, kas EXPO ietvaros notika septembra vidū, kā arī iepriekšējo gadu izstādēs. LIAA uzsver – salīdzinot ar tirdzniecības misiju, darbs starptautiskajās izstādēs ir nosacīti pasīvs. Kaspars Abiks skaidro – labi, ja uzņēmumi ir izpildījuši mājasdarbu un jau pirms izstādes uzrunājuši potenciālos sadarbības partnerus, taču var arī paļauties uz veiksmi, jo izstādes apmeklē arī daudz nejaušu apmeklētāju, kuri interesējas par atbilstošu produktu kategoriju. Toties pirms došanās tirdzniecības misijā jau faktiski jāzina, kas būs sarunu partneri otrā pusē, un mērķtiecīgi uz to jāstrādā, ņemt vērā dalībnieka vēlmes un vajadzības konkrētajā tirgū.


“Latvijā ražotie inovatīvie būvniecības materiāli ir plaši pārstāvēti mūsu paviljonā: te ir gan “Groglass” risinājumi, kas daudzus patiešām pārsteidz, gan arī skaisti “Wooden Wall Design” sienu paneļi, furnitūra, Rīgas Krēslu fabrikas veidotais biroja iekārtojums, un esam pieminējuši arī “Latvijas Finieri”, kas ir arī pasaules augstākajā celtnē Burj Khalifa, kura atrodas šeit, Dubaijā. Esam ievadījuši sarunas ar vairāku valstu paviljoniem lielākoties no Eiropas, ar kuriem esam “apmainījušies” uzņēmumiem un sākam veidot tīklošanās programmu. Nākamnedēļ notiks arī tematiskā nedēļa Urban Planning and Development, kas nozīmē, ka būvniecības un attīstības risinājumiem veltīti jautājumi būs aktuāli visā EXPO teritorijā. Tāpat misijas ietvaros Latvijas uzņēmumiem paredzētas individuālas tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, un Latvijas paviljonā uzņemsim vienu no Apvienoto Arābu Emirātu lielākajiem būvniecības materiālu mazumtirgotājiem Danube,” tirdzniecības misijas galvenos notikumus ieskicē Inga Ulmane, LIAA pārstāvniecības vadītāja Apvienotajos Arābu Emirātos.

Comments


bottom of page