top of page

Biomedicīnas un veselības aprūpes nozares uzņēmumi uzsākuši sadarbību ar Līča reģiona valstīm

Janvāra nogalē Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), Dubaijā tika aizvadīta izstāde Arab Health, kā arī biomedicīnas un veselības aprūpes nozaru tirdzniecības misija EXPO 2020. Latviju ar labiem rezultātiem izstādē un tirdzniecības misijā pārstāvēja 13 uzņēmumi.

“Dubaijā varējām pārliecināties, ka Latvijas biomedicīnas nozares uzņēmumi ar savu piedāvājumu ir konkurētspējīgi pasaules mērogā. Mūsu uzņēmumiem izdevies nodibināt plašu kontaktu loku un noslēgt arī vairākus darījumus par preču piegādēm vai tehnoloģiju risinājumu ieviešanu,” stāsta Latvijas paviljona EXPO 2020 direktore Inga Ulmane, piebilstot, ka vidēji katrs uzņēmums, kurš piedalījās izstādē Arab Health nodibināja vairāk nekā 30 kontaktus ar potenciālajiem iepircējiem, bet rekordu šajā ziņā uzstādījis medicīnisko plāksteru ražotājs “NordePlast”, kura pārstāvji tikās ar 120 potenciālajiem iepircējiem. Plaša interese bija arī par Latvijas EXPO 2020 paviljonā organizēto biomedicīnas un veselības aprūpes nozarei veltīto semināru, kuru apmeklēja vairāk nekā 50 viesu no AAE, Čīles, Itālijas, Rumānijas, Igaunijas un citām valstīm.

Veselības tematikai veltītajā nedēļā mūsu uzņēmumi ne tikai tikās ar potenciālajiem sadarbības partneriem no visas pasaules, bet piedalījās arī vairākos televīzijas raidījumos, iepazīstinot AAE auditoriju ar Latvijas piedāvājumu tādās nozarēs kā biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas un farmācija. “Bijām patīkami pārsteigti, ka šādā situācijā Latvijas uzņēmumi aizmirst, ka ir konkurenti un plaši dalījās ar informāciju par kopējo nozares piedāvājumu, popularizējot arī klāt neesošos uzņēmumus,” tā I. Ulmane.Medicīnas iestāžu vadības sistēmu uzņēmuma DoctoWell” dibinātājs Auseklis Sarkans uzsver, ka izstādes Arab Health laikā izdevies nodibināt vērtīgus kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem no Brazīlijas, Pakistānas, Saūda Arābijas, AAE un citām Tuvo Austrumu valstīm, bet, piedaloties tirdzniecības misijā EXPO 2020, kontaktu loku izdevās paplašināt vēl vairāk. “DoctoWell" piedalījās Latvijas uzņēmumu prezentācijas pasākumā "Health and wellness week" ietvaros, kā arī uzstājās vietējā televīzijas raidījumā, kurā iepazīstināja AAE un reģiona auditoriju ar saviem risinājumiem medicīnas tehnoloģiju jomā. Dalība EXPO 2020 mums dod ievērojamu pievienoto vērtību savas eksportspējas veicināšanā Tuvo Austrumu reģionā, kas varētu būt pamats ilgtermiņa sadarbībai,” uzsver A. Sarkans.


Taustāmus rezultātus pēc dalības izstādē guva arī Liepājā strādājošais uzņēmums “NordePlast”, kura pamatprodukcija ir dažāda veida medicīniskie plāksteri. “Izstāde bija labi noorganizēta un uzņēmumam veiksmīga. Nodibinājām vairāk nekā 120 jaunus kontaktus. Ar vairākiem iepircējiem veicām pārrunas par produkcijas piegādēm, kā arī noslēdzām darījumu ar kādu uzņēmumu no Saūda Arābijas, kur jau veicām pirmās kravas piegādi ar kinezioloģiskajiem teipiem,” stāsta “NordePlast” valdes loceklis Romāns Gramiko.

Gandarījumu par dalību izstādē pauž arī medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma “Longenesis” pārstāvis Emīls Sjundjukovs: “Izstāde Arab Health ir lielākais šāda veida pasākums reģionā un tas notika vienlaicīgi ar EXPO 2020 veselības nedēļu, tādēļ te vienkopus bija koncentrējušies lielākie reģionālie un starptautiskie spēlētāji veselības aprūpes un biomedicīnas jomās. EXPO 2020 saved kopā cilvēkus no dažādām pasaules vietām, tas sniedz plašas iespējas dibināt kontaktus un attīstīt sadarbību. Biotehnoloģiju un veselības aprūpes nozares Tuvo Austrumu reģionā tiek ļoti augstu novērtētas, tādēļ klienti ir ļoti atvērti sadarbībai un gatavi investēt. Mūsu uzņēmums jau vairāk nekā divus gadus piedāvā digitālos rīkus klīniskai pētniecībai un pacientu iesaistei lielākajam biotehnoloģiju jomas spēlētājam AAE, tādēļ šis pasākums mums bija ne tikai iespēja tikties ar esošiem klientiem, bet arī paplašināt jauno partneru loku AAE un Saūda Arābijā”.


Jau vairākus gadus AAE un citās reģiona valstīs strādā Latvijas farmācijas uzņēmumi, kurus šoreiz pārstāvēja “Pharmidea”. Uzņēmuma biznesa attīstības un pārdošanas vadītāja Ilze Prikule akcentēja, ka izstādē Arab Health piedalījušies jau vairākas reizes un tā ir lieliska platforma, lai vienkopus satiktu gan līdzšinējos sadarbības partnerus gan potenciālos klientus. “Tuvo Austrumu tirgū darbojamies jau astoto gadu un esam ieguvuši uzticamus, profesionālus sadarbības partnerus šajā reģionā. Klientiem ir ļoti svarīgi redzēt arī ražotāja un piegādātāja izcelsmes valsts tēlu un Eiropas standartiem atbilstošu tehnoloģisko attīstību. Tādēļ mums ir svarīgi būt pārstāvētiem Latvijas nacionālajā stendā,” tā I. Prikule.


Pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā veselības aprūpei un labsajūtai veltītā tematiskā nedēļa Health & Wellness Week, kuras laikā notika izstāde Arab Health un tirdzniecības misija, no Latvijas piedalījās 15 uzņēmumi: “PharmIdea”, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, “Medon”, “L.E.V.” (Ekstraktu rūpnīca), “DoctoWell”, “Lauma Medical”, “10x Capital” (zīmols “UFOLife”), “Spodra” (zīmols “MidoPharm”), “Longenesis”, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs “Virtual Therapy Laboratory”, “Smart Clast”, Rīgas Tehniskās universitātes Baltijas Biomateriālu izcilības centrs un “NordePlast”.

Comments


bottom of page