top of page

Latvijas uzņēmums prezentē gaisa kvalitātes mērītāju izstādes EXPO 2020 organizatoriem

Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) turpinās sagatavošanās darbi izstādei EXPO 2020, kuru Dubaijā atklās 1. oktobrī. Izstādi plānots aizvadīt klātienē, tādēļ ļoti būtiska loma tiek pievērsta Covid 19 drošības pasākumiem, kuru īstenošanai izstādes dalībvalstīm ir iespēja piedāvāt savus inovatīvos risinājumus. Šo iespēju 7. aprīlī izmantoja Latvijas uzņēmums “SAF Tehnika”, prezentējot gaisa kvalitātes mērītāju “Aranet4”, kurš jau šobrīd ir pieprasīts vairākās pasaules valstīs.

"Izstādes EXPO 2020 organizatori cenšas izvērtēt visus ar Covid‑19 saistītos riskus, jo šis būs viens no pirmajiem globāla mēroga klātienes pasākumiem kopš pasaulē tika izsludināta pandēmija. Tādēļ izstādes organizatori šobrīd aicina dalībvalstis pieteikt inovatīvos produktus, kuri varētu mazināt potenciālos riskus. Viens no šādiem produktiem ir “Aranet4” gaisa kvalitātes mērītājs, ar kuru uzņēmuma pārstāvjiem bija iespēja iepazīstināt aptuveni 200 cilvēku auditoriju ar izstādes organizatoriem un dalībvalstu pārstāvjiem," stāsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) ārējās pārstāvniecības vadītāja AAE Inga Ulmane.

Pētījumi liecina, ka Covid‑19 var izplatīties gaisa pilienu ceļā, bet atbilstoša ventilācija var samazināt Covid‑19 infekcijas risku. CO² koncentrāciju var izmantot kā gaisa kvalitātes indikatoru telpās, un to var kontrolēt ar speciāliem sensoriem. Uzņēmuma “SAF tehnika” izstrādātais produkts “Aranet4” brīdina, kad gaisa kvalitāte ir kļuvusi neveselīga un nepieciešams izvēdināt telpas. Gaisa kvalitātes mērītājam iespējams pieslēgt arī digitālo lietotni, lai sekotu līdzi faktiskajai situācijai tiešsaistē.


Izstādē EXPO 2020 Dubaijā savu dalību apstiprinājušas jau 190 valstis, un kopējais apmeklētāju skaits sešu mēnešu laikā varētu sasniegt 25 miljonus.


Jāatgādina, ka EXPO 2020 Latvijas paviljonu Dubaijā iekārtos vairāku uzņēmumu apvienības projekts “SOIL”. Koncepcija paredz četrās dimensijās realizētu risinājumu, kura centrālais elements būs kūdra kā unikāls materiāls, kurš spēj savienot Latvijas vēsturi ar mūsdienām un nākotnes sasniegumiem. Plašāk par Latvijas paviljona konceptu informācija pieejama https://www.expo2020.lv/post/latvijas-paviljonu-expo-2020-veidos-komanda-soil


Informāciju par Latvijas uzņēmēju iespējām dalībai izstādē EXPO 2020 Dubaijā var iegūt mājaslapā www.expo2020.lv vai e-pastā, rakstot uz expo2020@liaa.gov.lv

Comments


bottom of page